Nowe wytyczne dotyczące terapii nadciśnienia
To właśnie farmaceuci mają kompetencje do edukacji pacjenta (który często sam o to prosi) w zakresie przyjmowania leków, działań niepożądanych albo przeciwwskazań. Co więcej, pytania o samą technikę mierzenia ciśnienia czy o próg graniczny wartości ciśnienia (czy to już nadciśnienie?) to przecież kadry z codziennej pracy za pierwszym stołem.
- Data: 25.03.2022
Czy farmaceuci są objęci obowiązkiem szczepienia przeciwko COVID-19
Nic tak nie podzieliło środowiska medycznego, jak tzw. dodatki covidowe, a od 1 marca, w związku z wprowadzeniem obowiązku szczepień przeciwko COVID-19, spór rozciągnie się na całe społeczeństwo. Nie każdy chce się szczepić, ale też nie na każdego został nałożony prawny obowiązek. Obowiązkowe szczepienia dla medyków wydają się jak najbardziej racjonalnym rozwiązaniem, ale ich wprowadzenie powinno być przeprowadzone w sposób racjonalny i umożliwiający zarządzającym podmiotami medycznymi podjęcie właściwych kroków na podstawie starannie przemyślanych procedur.
- Data: 25.03.2022
Czy nowy właściciel apteki odpowiada za długi swojego poprzednika
Następuje zmiana właściciela apteki (sprzedaż przedsiębiorstwa). Kto jest odpowiedzialny finansowo (przed NFZ) za nieprawidłowości w realizacji recept zrealizowanych w okresie do dnia zbycia przedsiębiorstwa – stary czy nowy właściciel? Sprawdź, jaka jest prawidłowa odpowiedź.
- Data: 25.03.2022
Jak zostać kierownikiem punktu aptecznego – poznaj najważniejsze zasady
Aby zostać kierownikiem punktu aptecznego, farmaceuta musi się legitymować rocznym stażem, a technik farmaceutyczny trzyletnim stażem w aptekach ogólnodostępnych. Problem pojawia się jednak wówczas, gdy osoba aplikująca na stanowisko kierownika, np. punktu aptecznego, świadczyła pracę nie tylko na podstawie umowy o pracę.
- Data: 25.03.2022