Jak zostać kierownikiem punktu aptecznego – poznaj najważniejsze zasady
Aby zostać kierownikiem punktu aptecznego, farmaceuta musi się legitymować rocznym stażem, a technik farmaceutyczny trzyletnim stażem w aptekach ogólnodostępnych. Problem pojawia się jednak wówczas, gdy osoba aplikująca na stanowisko kierownika, np. punktu aptecznego, świadczyła pracę nie tylko na podstawie umowy o pracę.
- Data: 25.03.2022
Czy wraz ze śmiercią wspólnika spółki jawnej wygasa zezwolenie na prowadzenie apteki
Spółka jawna jest spółką handlową i jednocześnie spółką osobową, która może we własnym imieniu nabywać prawa, w tym własność nieruchomości i inne prawa rzeczowe, zaciągać zobowiązania, pozywać i być pozywana. Spółka osobowa prowadzi przedsiębiorstwo pod własną firmą. Każdy wspólnik odpowiada za zobowiązania spółki jawnej bez ograniczenia całym swoim majątkiem solidarnie z pozostałymi wspólnikami oraz ze spółką.
- Data: 27.02.2022
Z jakich aplikacji mobilnych dla farmaceutów warto korzystać
Aplikacje mobilne mogą znacząco poprawić produktywność farmaceutów w aptekach. Trzeba jednak wiedzieć, jak mądrze się z nimi obchodzić. Technologie bowiem mogą być dobrym sługą, ale również kiepskim panem. Wszystko zależy od tego, czy to my będziemy je kontrolować, czy one zawładną nami.
- Data: 27.01.2022
Poznaj 7 kroków, aby efektywnie zarządzać zakupami w aptece
Zarządzanie zakupami aptecznymi, a w konsekwencji optymalizacja magazynu, to jedno z ważniejszych zadań i wyzwań w codziennej pracy menedżerskiej w aptece. Przemyślane gospodarowanie nigdy nie było tak ważne jak teraz. W niepewnych czasach pandemii to właśnie racjonalna polityka zakupowa gwarantuje płynność finansową apteki i jej przetrwanie na rynku.
- Data: 26.11.2021
Zmiana zezwolenia na prowadzenie apteki – poznaj stanowisko NSA
Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny we wrześniu 2001 roku udzielił wspólnikom prowadzącym działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej. Następnie decyzją z lutego 2006 roku WIF zmienił wymienioną decyzję poprzez m.in. wykreślenie podmiotu, który uzyskał zezwolenie, i wpisanie nowego podmiotu – spółki jawnej, w której wspólnikiem był między innymi wspólnik spółki cywilnej. Sprawa trafiła na wokandę Naczelnego Sądu Administracyjnego (wyrok z 13 lipca 2021 r., sygn. akt II GSK 566/20).
- Data: 26.10.2021
Jak utworzyć dział farmacji szpitalnej w podmiocie leczniczym
Pomimo że dział farmacji szpitalnej ma węższy zakres zadań w stosunku do apteki szpitalnej, to często z udziałem tej właśnie komórki podmioty lecznicze prowadzą obrót lekami. Utworzenie w placówce medycznej działu farmacji szpitalnej wiąże się z wieloma obowiązkami, które podmiot leczniczy musi zrealizować, aby uzyskać zezwolenie wojewódzkiego inspektoratu farmaceutycznego na prowadzenie działu farmacji szpitalnej. O tym jakie czynności należy podjąć, aby móc prowadzić dział farmacji szpitalnej, przeczytasz w niniejszym artykule.
- Data: 24.09.2021
Głos rozsądku sądu administracyjnego, czyli nie wszystko jest reklamą
Sukces i wygrana przedsiębiorcy prowadzącego aptekę. Tak można skomentować rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 15 lutego 2021 r. WSA uchylił decyzję Głównego Inspektora Farmaceutycznego oraz zasądził na rzecz przedsiębiorcy prowadzącego aptekę kwotę 1.117 złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.
- Data: 25.08.2021
Rozwój kompetencji miękkich wśród pracowników apteki
O komunikacji z pacjentem w aptece mówi się na ogół w kontekście doradztwa w ramach rozszerzonej opieki zdrowotnej bądź obsługi pacjentów w wieku 60+. Dla wielu pracowników aptek rozwój kompetencji komunikacyjnych, potrzeba doradztwa i edukowania o zdrowiu to oczywistość i potrzeba własna, lecz jednocześnie wyzwanie. Szczególnie w tych placówkach aptecznych, gdzie jest tłoczno i czas obsługi każdego – a zatem sprawność pracy farmaceuty – ma również znaczenie.
- Data: 25.08.2021
Czy można dokonywać sprzedaży produktów leczniczych z zamykanej apteki
Wraz z wnioskiem o wygaszenie zezwolenia podmiot prowadzący aptekę może zwrócić się do wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego o zgodę na zbycie produktów leczniczych znajdujących się w aptece do hurtowni farmaceutycznej, innej apteki lub punktu aptecznego. Sprawdź, jak wygląda ten proces w praktyce.
- Data: 17.08.2021
- « pierwsza
- «
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- »
- ostatnia »