
Praca zmianowa – w jaki sposób prawidłowo naliczać urlop pracownikom
PYTANIE Jeżeli pracownik pracujący na cały etat ze stałym wynagrodzeniem miesięcznym w systemie zmianowym chce tydzień urlopu, a w tym tygodniu pracowałby dwa dni po 10 godzin, to jak rozliczyć pracownikowi urlop? Jak rozpisać 2 dni urlopu okolicznościowego w systemie zmianowym? Czy tylko w dni pracy tego pracownika?
- Data: 22.01.2021

Organizacja czasu pracy apteki w czasie pandemii – jak postępować
PYTANIE W związku z obecną sytuacją epidemiczną w kraju personel naszej apteki podzielony został na dwie grupy i pracownicy pracują co drugi dzień. Każda z grup pracuje dwa lub trzy dni w tygodniu po 10 godzin i dwie soboty po 5 godzin w miesiącu. W rozliczeniu każdy pracownik pracuje dwa tygodnie po 20 godzin i dwa tygodnie po 35 godzin. Jak prawidłowo policzyć pracownikom godziny pracy? Pracują po więcej niż 8 godzin dziennie – czy to system dwunastogodzinny? Czyli dzień pracy za dzień wolny. A co z sobotami? Jak to zrobić, aby było zgodne z Kodeksem pracy i ekonomią apteki?
- Data: 22.12.2020

Współpraca pomiędzy DPS a apteką – czy dochodzi do powierzenia danych
PYTANIE: Dom pomocy społecznej podpisuje umowę z apteką o dostarczanie leków. Najczęściej pracownik lub pracownik na umowę zlecenie apteki przyjeżdża i odbiera leki. Czy jest konieczność podpisania umowy powierzenia z apteką? Recepty finansowane są częściowo z funduszy mieszkańców, a część pokrywa dom pomocy społecznej.
- Data: 23.10.2020

Jakie są aktualne obowiązki aptek w zakresie sprawozdawczości
PYTANIE: Tarcza antykryzysowa przesunęła wiele terminów dotyczących obowiązków sprawozdawczych. Nie zwolniła z nich jednak zupełnie, dlatego warto pamiętać o obowiązkach sprawozdawczych nałożonych ustawowo na apteki. Jakie one są?
- Data: 24.09.2020

Realizacja e-recepty w pytaniach i odpowiedziach
Recepta w formie elektronicznej to rewolucja na polskim rynku farmaceutycznym. Dla pacjentów oraz przedstawicieli zawodów medycznych to z pewnością duże ułatwienie procesu leczenia. Jednak realizacja e-recepty może niekiedy przysporzyć poważnych wątpliwości farmaceutom. Sprawdź, jak należy postępować zgodnie z zaleceniami CSIOZ, i uchroń się przed błędami oraz wysokimi karami.
- Data: 24.09.2020

Jakie są terminy przekazywania różnego rodzaju dokumentacji odpadowej
Pytanie: Przekazanie KPO,sprawozdania czy też dokumentacja wewnętrzna danego podmiotu każda z nich wymaga przygotowania i przesłania w odpowiednim terminie. Jakie są poszczególne terminy na spełnienie tego obowiązku? Czy wszystkie dokumenty należy przesyłać za pośrednictwem BDO? Co zrobić, gdy jest awaria BDO i nie można złożyć?
- Data: 21.08.2020

Realizacja e-recepty w pytaniach i odpowiedziach
W bieżącym wydaniu czasopism prezentujemy kolejną partię trudnych pytań w zakresie realizacji recept w formie elektronicznej. Sprawdź, jak należy postępować zgodnie z zaleceniami CSIOZ i uchroń się przed błędami, w konsekwencji groźbą zapłaty wysokiej kary.
- Data: 19.06.2020

Wykaz recept farmaceutycznych pro auctore i pro familiae – jak prowadzić
Pytanie: W jaki sposób dokonać ewidencji wystawionych recept pro familiae jako e-recepty? W systemie komputerowym są widoczne, ale nienumerowane. Czy należy prowadzić osobny zeszyt wystawianych e-recept, czy też ewidencjonuje to system?
- Data: 19.06.2020
- « pierwsza
- «
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- »
- ostatnia »
Aktualny numer Pokaż listę wydań »
Numer 66, kwiecień 2025 r.
