Procedura edukacyjna dla pacjenta - dlaczego warto poddać się wakcynacji przeciw COVID-19
Wakcyna przeciwko COVID-19 to jeden z najważniejszych elementów zatrzymania pandemii, bo daje możliwość przerwania transmisji wirusa z człowieka na człowieka. Szczepionka przeciwko COVID-19 powoduje naturalną produkcję przeciwciał i stymuluje komórki odpornościowe do ochrony przed COVID-19. Celem procedury jest szerzenie działań profilaktycznych dotyczących wakcynacji przeciw nowej chorobie zakaźnej COVID-19 wśród pacjentów podmiotu leczniczego.
- Data: 09.04.2021
Procedura leczenia anafilaksji, wstrząsu anafilaktycznego po podaniu szczepionki przeciwko COVID-19
W przypadku szczepionek przeciw COVID-19 może dojść do niepożądanych odczynów poszczepiennych. Celem procedury jest wskazanie sposobu postępowania w sytuacji, gdy u pacjenta doszło do reakcji czy wstrząsu anafilaktycznego
- Data: 01.04.2021
Procedura utylizacji niewykorzystanych szczepionek na COVID-19
Szczepienia populacyjne są szczepieniami na masową skalę i w ich trakcie może dojść do konieczności utylizacji niewykorzystanych szczepionek. Celem procedury jest opisanie sposobu utylizacji szczepionek, które nie mogą być już wykorzystane do zaszczepienia.
- Data: 01.04.2021
Edukacja dotycząca szczepień na COVID-19
Szczepienia przeciwko COVID-19 stanowią obecnie główny element walki z pandemią. Dlatego istotne jest, aby informować na ich temat jak najszerszą liczbę obywateli. Istnieje duży lęk i strach przed szczepieniem nowymi szczepionkami wśród Polaków z różnych grup zawodowych i różnych grupach wiekowych, więc konieczna jest ogólnopolska kampania edukacyjna, która będzie informować o samej szczepionce, procesie szczepienia i jego organizacji. Celem procedury jest nakreślenie, jakie działania powinny być podjęte, aby edukacja była skuteczna i przyczyniła się do większego zainteresowania szczepieniami ze strony obywateli.
- Data: 15.02.2021
Przechowywanie szczepionek na COVID-19 w punktach szczepień
Odpowiednie przechowywanie szczepionek, zwłaszcza szczepionek mRNA, jest niezbędnym elementem w procesie szczepień przeciwko COVID-19. Zarówno kierownik placówki, w której znajduje się punkt szczepień, jak i osoba koordynująca oraz personel medyczny biorący udział w szczepieniu, powinni bezwzględnie znać metody przechowywania szczepionek. Jest to konieczne w celu zmniejszenia ewentualnych strat i niewykorzystania szczepionek, a także aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych. Celem procedury jest opisanie sposobów przechowywania fiolek szczepionek zarówno tych nieotwartych, jak i tych już nakłutych, gotowych do podania.
- Data: 10.02.2021
Jakie warunki musi spełnić punkt szczepień na wirusa SARS-CoV-2
Podmiot wykonujący szczepienia ma obowiązek zapewnić wyodrębnione stanowiska: punkt badań, stanowisko szczepień, poczekalnię dla osób szczepionych. Punkt badań i stanowisko szczepień powinny być oddzielone, np. parawanem. Nie ma jednak obowiązku wyodrębnienia oddzielnego pomieszczenia do szczepień. Poznaj szczegółowe wymogi dla podmiotów, które zgłosiły się do programu szczepień.
- Data: 08.01.2021
Procedura mycia i dezynfekcji elementów wymiennych wielorazowego użytku dozowników do płynów do higieny i dezynfekcji rąk
Każdorazowo podczas uzupełnienia płynu w dozowniku osoba wykonująca procedurę czyści elementy dozownika przytwierdzone na stałe za pomocą środków myjących, a następnie środków dezynfekcyjnych. Celem procedury jest zachowanie w należytym stanie elementów wymiennych wielorazowego użytku dozowników do płynów do higieny i dezynfekcji rąk.
- Data: 13.11.2020
Jakie są zasady odbywania stażu w aptece podczas trwania pandemii
Na chwilę obecną pandemia koronawirusa nie doprowadziła do przyjęcia rozwiązań, które w szczególny sposób odnosiłyby się do osób odbywających staż w czasie pandemii. Zastosowanie znajdują więc dotychczasowe przepisy, które nie przewidują takich sytuacji, jak np. konieczność odbycia kwarantanny w wyniku osobistego kontaktu w aptece z osobą zakażoną. Nieobecność nie mogą więc przekroczyć 14 dni, w przeciwnym wypadku konieczne może stać się przedłużenie stażu.
- Data: 23.10.2020
Na jakie wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej mogą liczyć apteki
Pandemia COVID-19 wpłynęła negatywnie na sytuację finansową wielu aptek. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami szereg placówek obsłużyło mniej klientów niż w normalnych warunkach, a co za tym idzie, odnotowało znacząco niższe przychody. Jednocześnie koszty prowadzenia działalności pozostały u części z nich na poziomie sprzed kryzysu, co mogło znacząco zachwiać stabilnością finansową. W takiej sytuacji kluczowe staje się zweryfikowanie, z jakiego wsparcia finansowego mogą skorzystać takie apteki.
- Data: 19.06.2020
- « pierwsza
- «
- 1
- 2
- 3
- 4
- »
- ostatnia »