Umowy najmu powierzchni reklamowych w aptekach jako forma współpracy z firmami farmaceutycznymi

Marta Bogusiak

Autor: Marta Bogusiak

Dodano: 22 marca 2023
825da36266d7d712d1704be146ba755d96c900fb-xlarge (5)

Apteka nie może prowadzić reklamy własnej działalności. Może natomiast udostępniać powierzchnię pod reklamę innych podmiotów oraz sprzedawanych przez nie produktów. Podejmując taką współpracę, podmiot prowadzący aptekę powinien jednak zadbać o to, aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo prawne i samemu nie narazić się na odpowiedzialność z tytułu naruszenia zakazu reklamy własnej działalności.

Z artykułu dowiesz się:

  • Umowa najmu powierzchni reklamowych w aptekach umożliwia aptekom udostępnianie przestrzeni reklamowej firmom farmaceutycznym. Apteki nie mogą jednak prowadzić reklamy własnej działalności, aby uniknąć naruszenia przepisów.
  • Współpraca między aptekami a firmami farmaceutycznymi często polega na obrocie produktami leczniczymi i wyrobami medycznymi, przy czym interakcje mogą przybierać różne formy, takie jak spotkania, udział w konferencjach lub udostępnianie materiałów promocyjnych.
  • Elementy umowy najmu powierzchni reklamowej w aptece obejmują oznaczenie stron umowy, opis przedmiotu umowy i sposobu jej wykonania, zasady odpowiedzialności, wynagrodzenie, okres trwania umowy, zasady rozwiązania umowy oraz ewentualne zapisy o wyłączności. Reklama produktów leczniczych nie może naruszać zakazu reklamy apteki. Nadzór nad przestrzeganiem przepisów dotyczących reklamy aptek sprawuje wojewódzki inspektor farmaceutyczny, który może nakazać zaprzestanie naruszania zakazu i wydać decyzję administracyjną w tej sprawie.
  • Obejrzyj webinar na temat - Umowy najmu powierzchni reklamowych w aptekach oraz innego rodzaju współpraca z firmami farmaceutycznymi

Jeśli nie masz jeszcze dostępu, załóż konto! Co otrzymasz?

  • regularne wydania magazynu zawierające porady prawne i podpowiedzi w kontekście aktualnych problemów z prowadzeniem apteki,
  • gotowe wzory postępowania w najbardziej newralgicznych aspektach refundacji i kontroli,
  • dostęp do strony www.prawowaptece.pl, gdzie znajdziesz elektroniczne wersje papierowych wydań oraz porady i komentarze ekspertów,
  • branżowy e-letter z aktualnościami i poradami,
  • wsparcie ekspertów w bieżących problemach z zakresu prawa - wystarczy napisać maila lub nagrać swoje pytanie na pocztę głosową 24/7 h!
Sprawdź ofertę »
       
               

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Marta Bogusiak

Autor: Marta Bogusiak

radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi, Parter w Kancelarii Bogusiak Uzdrowska Kowalczyk Radcowie Prawni Sp. p. Specjalizuje się w obsłudze prawnej podmiotów z sektora ochrony zdrowia. Ma wszechstronną wiedzę i bogate, wieloletnie doświadczenie w zakresie prawa medycznego, w tym w zakresie kontraktowania świadczeń i współpracy z NFZ, dokumentacji medycznej i praw pacjenta. Jest autorem i współautorem licznych publikacji oraz szkoleń kierowanych do placówek medycznych.

Numer 55, maj 2024 r.

Numer 55, maj 2024 r.
Dostępny w wersji elektronicznej