Obowiązek całodobowego monitorowania temperatury i wilgotności w określonych pomieszczeniach i urządzeniach w aptece to tylko niektóre ze zmian, jakie wprowadziło dla farmaceutów rozporządzenie w sprawie warunków prowadzenia apteki. Poznaj pytania od uczestników oraz posłuchaj odpowiedzi ekspertki podczas sesji Q&A.
Spółka przejmująca drugą spółkę, której odebrano pozwolenie na prowadzenie apteki, także nie może tej apteki prowadzić, gdyż dotyczą jej skutki decyzji odbierającej drugiej spółce przejmowanej wspomniane pozwolenie. Takie rozstrzygnięcie wynika z zasady przejmowania wszelkich praw, obowiązków, ale i obciążeń przez spółkę przejmującą. Sprawdźmy zatem, jak w tego rodzaju sprawach orzekają sądy. Przeanalizujmy wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 9 lutego 2023 r. (sygn. akt II GSK 1311/19).
Z artykułu dowiesz się:
W obrocie gospodarczym zdarzają się sytuacje, w których zachodzi potrzeba połączenia działalności gospodarczej. Spółki kapitałowe (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka akcyjna, prosta spółka akcyjna) mogą się łączyć między sobą oraz ze spółkami osobowymi (spółka jawna, spółka partnerska, spółka komandytowa, spółka komandytowo-akcyjna) z zastrzeżeniem, że spółka osobowa nie może być spółką przejmującą albo spółką nowo zawiązaną. Jakie to ma konsekwencje dla działalności aptecznej?
Z artykułu dowiesz się:
Podmiot prowadzący aptekę ogólnodostępną jest zobowiązany do ustanowienia w niej farmaceuty, który będzie odpowiedzialny za jej funkcjonowanie. Zwany jest on kierownikiem apteki. Na takiej osobie ciąży wiele obowiązków związanych z prowadzeniem zarządzanej przez nią placówki, a także szereg obostrzeń wynikających z zajmowanego stanowiska. Jedne z nich dotyczą kwestii ograniczeń w zatrudnieniu w innych podmiotach. Czy jednak kierownik apteki ogólnodostępnej może być jednocześnie zatrudniony w innej aptece?
Z artykułu dowiesz się: