Strategia na rzecz rozwoju aptek – poznaj nowe wytyczne

Marta Bogusiak

Autor: Marta Bogusiak

Dodano: 23 listopada 2020
Strategia na rzecz rozwoju aptek

5 października 2020 r. przedstawiciele Naczelnej Izby Aptekarskiej i Ministerstwa Zdrowia wspólnie podpisali ramowy dokument określający strategię na rzecz rozwoju aptek. Stanowi on odpowiedź na liczne postulaty samorządu aptekarskiego o podjęcie działań zmierzających do uregulowania zasad wykonywania zawodu farmaceuty, warunków funkcjonowania aptek czy zasad obrotu pozaaptecznego, a także do eliminacji obserwowanych na rynku aptekarskim zjawisk, ocenianych przez samorząd jako patologiczne. Realizacja strategii ma wzmocnić pozycję farmaceutów i przysłużyć się poprawie jakości usług aptecznych, a przez to bezpieczeństwu pacjentów. Czy spisane porozumienie rzeczywiście to gwarantuje i czy na pewno odpowiada ono na potrzeby wszystkich zainteresowanych środowisk?

Jeśli nie masz jeszcze dostępu, załóż konto! Co otrzymasz?

  • regularne wydania magazynu zawierające porady prawne i podpowiedzi w kontekście aktualnych problemów z prowadzeniem apteki,
  • gotowe wzory postępowania w najbardziej newralgicznych aspektach refundacji i kontroli,
  • dostęp do strony www.prawowaptece.pl, gdzie znajdziesz elektroniczne wersje papierowych wydań oraz porady i komentarze ekspertów,
  • branżowy e-letter z aktualnościami i poradami,
  • wsparcie ekspertów w bieżących problemach z zakresu prawa - wystarczy napisać maila lub nagrać swoje pytanie na pocztę głosową 24/7 h!
Sprawdź ofertę »
       
               

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Marta Bogusiak

Autor: Marta Bogusiak

radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi, Parter w Kancelarii Bogusiak Uzdrowska Kowalczyk Radcowie Prawni Sp. p. Specjalizuje się w obsłudze prawnej podmiotów z sektora ochrony zdrowia. Ma wszechstronną wiedzę i bogate, wieloletnie doświadczenie w zakresie prawa medycznego, w tym w zakresie kontraktowania świadczeń i współpracy z NFZ, dokumentacji medycznej i praw pacjenta. Jest autorem i współautorem licznych publikacji oraz szkoleń kierowanych do placówek medycznych.

Nr 15, Styczeń 2021

Nr 15, Styczeń 2021
Dostępny w wersji elektronicznej