Kto ustala rozkład godzin pracy apteki – poznaj praktyczne wskazówki

Marta Bogusiak

Autor: Marta Bogusiak

Dodano: 25 marca 2020
Organizacja pracy w apteca

Wszyscy pacjenci powinni mieć możliwość uzyskania świadczenia w postaci zakupu lekarstwa w aptece w warunkach całodobowych. Aby to zagwarantować, ustalenie rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na danym terenie powierzono kompetencji rady powiatu. Rozstrzygnięcie następuje w drodze uchwały, po zasięgnięciu opinii wójtów gmin (burmistrzów, prezydentów miast) z terenu powiatu i samorządu aptekarskiego. W jaki sposób podmiot prowadzący aptekę jest zatem uprawniony do wyznaczania czasu pracy swojej placówki?  

Jeśli nie masz jeszcze dostępu, załóż konto! Co otrzymasz?

  • regularne wydania magazynu zawierające porady prawne i podpowiedzi w kontekście aktualnych problemów z prowadzeniem apteki,
  • gotowe wzory postępowania w najbardziej newralgicznych aspektach refundacji i kontroli,
  • dostęp do strony www.prawowaptece.pl, gdzie znajdziesz elektroniczne wersje papierowych wydań oraz porady i komentarze ekspertów,
  • branżowy e-letter z aktualnościami i poradami,
  • wsparcie ekspertów w bieżących problemach z zakresu prawa - wystarczy napisać maila lub nagrać swoje pytanie na pocztę głosową 24/7 h!
Sprawdź ofertę »
       
               

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Marta Bogusiak

Autor: Marta Bogusiak

radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi, Parter w Kancelarii Bogusiak Uzdrowska Kowalczyk Radcowie Prawni Sp. p. Specjalizuje się w obsłudze prawnej podmiotów z sektora ochrony zdrowia. Ma wszechstronną wiedzę i bogate, wieloletnie doświadczenie w zakresie prawa medycznego, w tym w zakresie kontraktowania świadczeń i współpracy z NFZ, dokumentacji medycznej i praw pacjenta. Jest autorem i współautorem licznych publikacji oraz szkoleń kierowanych do placówek medycznych.

Nr 16, Luty 2021

Nr 16, Luty 2021
Dostępny w wersji elektronicznej