Sprzedaż wysyłkowa w aptece stacjonarnej – poznaj zasady zgodne z przepisami

Marzena Pytlarz-Pietraszko

Autor: Marzena Pytlarz-Pietraszko

Dodano: 28 grudnia 2022
2cedb6f88b2d0f786fce8f8f34fb2a779ae08610-xlarge (5)

Wzrost zainteresowania sprzedażą wysyłkową w ostatnich latach zrodził potrzebę umieszczenia artykułów medycznych w aptekach internetowych. Nieograniczone korzyści, jakie daje w obecnych czasach Internet, sprawiają, że sprzedaż wysyłkowa często wygrywa z zakupami w tradycyjnej aptece. Jak zatem jej dokonać?

Z artykułu dowiesz się:

  • Aby móc prowadzić aptekę internetową, to potrzebne jest uzyskanie odpowiedniego zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej lub punktu aptecznego.
  • Apteka internetowa nie może sprzedawać produktów leczniczych o kategorii Rx oraz produktów o kategorii OTC, których wydawanie jest ograniczone wiekiem pacjenta.
  • Konieczne jest zapewnienie wydzielonej przestrzeni transportowej, odpowiednich warunków temperaturowych, a także zabezpieczenia leków przed skażeniem czy uszkodzeniem.
  • Od 2023 roku zaczną obowiązywać e-faktury ustrukturyzowane również dla aptek. Bedą one wystawiane przez podatników za pośrednictwem systemu teleinformatycznego, tj. Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF).

Jeśli nie masz jeszcze dostępu, załóż konto! Co otrzymasz?

  • regularne wydania magazynu zawierające porady prawne i podpowiedzi w kontekście aktualnych problemów z prowadzeniem apteki,
  • gotowe wzory postępowania w najbardziej newralgicznych aspektach refundacji i kontroli,
  • dostęp do strony www.prawowaptece.pl, gdzie znajdziesz elektroniczne wersje papierowych wydań oraz porady i komentarze ekspertów,
  • branżowy e-letter z aktualnościami i poradami,
  • wsparcie ekspertów w bieżących problemach z zakresu prawa - wystarczy napisać maila lub nagrać swoje pytanie na pocztę głosową 24/7 h!
Sprawdź ofertę »
       
               

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Marzena Pytlarz-Pietraszko

Autor: Marzena Pytlarz-Pietraszko

Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz studiów podyplomowych „Prawa gospodarczego i handlowego" Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczestniczka studiów podyplomowych „Prawa medycznego i bioetyki" organizowanych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kierownik działu prawnego w Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i Opieki TriVita, właściciel PCC Legal.

Numer 55, maj 2024 r.

Numer 55, maj 2024 r.
Dostępny w wersji elektronicznej