Nowe rozporządzenie w sprawie recept – przygotuj się na zmiany

Marta Bogusiak

Autor: Marta Bogusiak

Dodano: 22 grudnia 2020
Nowe rozporządzenie w sprawie recept

1 stycznia 2021 r. zaczną obowiązywać znowelizowane przepisy prawa farmaceutycznego związane z receptą transgraniczną. W związku z koniecznością uregulowania sposobu realizacji elektronicznej recepty transgranicznej wystawionej w innym państwie członkowskim Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt nowego rozporządzenia ws. recept, który 17 listopada 2020 r. został skierowany do konsultacji publicznych. Choć działania te stanowią przede wszystkim realizację kolejnego etapu wdrażania rozwiązań w obszarze e-zdrowia, to jednak przy okazji prac nad nowym rozporządzeniem odświeżono również dotychczasowe zasady wystawiania i realizacji recept krajowych.

Jeśli nie masz jeszcze dostępu, załóż konto! Co otrzymasz?

  • regularne wydania magazynu zawierające porady prawne i podpowiedzi w kontekście aktualnych problemów z prowadzeniem apteki,
  • gotowe wzory postępowania w najbardziej newralgicznych aspektach refundacji i kontroli,
  • dostęp do strony www.prawowaptece.pl, gdzie znajdziesz elektroniczne wersje papierowych wydań oraz porady i komentarze ekspertów,
  • branżowy e-letter z aktualnościami i poradami,
  • wsparcie ekspertów w bieżących problemach z zakresu prawa - wystarczy napisać maila lub nagrać swoje pytanie na pocztę głosową 24/7 h!
Sprawdź ofertę »
       
               

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Marta Bogusiak

Autor: Marta Bogusiak

radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi, Parter w Kancelarii Bogusiak Uzdrowska Kowalczyk Radcowie Prawni Sp. p. Specjalizuje się w obsłudze prawnej podmiotów z sektora ochrony zdrowia. Ma wszechstronną wiedzę i bogate, wieloletnie doświadczenie w zakresie prawa medycznego, w tym w zakresie kontraktowania świadczeń i współpracy z NFZ, dokumentacji medycznej i praw pacjenta. Jest autorem i współautorem licznych publikacji oraz szkoleń kierowanych do placówek medycznych.

Nr 15, Styczeń 2021

Nr 15, Styczeń 2021
Dostępny w wersji elektronicznej