Edukacja dotycząca szczepień na COVID-19
Szczepienia przeciwko COVID-19 stanowią obecnie główny element walki z pandemią. Dlatego istotne jest, aby informować na ich temat jak najszerszą liczbę obywateli. Istnieje duży lęk i strach przed szczepieniem nowymi szczepionkami wśród Polaków z różnych grup zawodowych i różnych grupach wiekowych, więc konieczna jest ogólnopolska kampania edukacyjna, która będzie informować o samej szczepionce, procesie szczepienia i jego organizacji. Celem procedury jest nakreślenie, jakie działania powinny być podjęte, aby edukacja była skuteczna i przyczyniła się do większego zainteresowania szczepieniami ze strony obywateli.
- Data: 15.02.2021
Przechowywanie szczepionek na COVID-19 w punktach szczepień
Odpowiednie przechowywanie szczepionek, zwłaszcza szczepionek mRNA, jest niezbędnym elementem w procesie szczepień przeciwko COVID-19. Zarówno kierownik placówki, w której znajduje się punkt szczepień, jak i osoba koordynująca oraz personel medyczny biorący udział w szczepieniu, powinni bezwzględnie znać metody przechowywania szczepionek. Jest to konieczne w celu zmniejszenia ewentualnych strat i niewykorzystania szczepionek, a także aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych. Celem procedury jest opisanie sposobów przechowywania fiolek szczepionek zarówno tych nieotwartych, jak i tych już nakłutych, gotowych do podania.
- Data: 10.02.2021
Procedura mycia i dezynfekcji elementów wymiennych wielorazowego użytku dozowników do płynów do higieny i dezynfekcji rąk
Każdorazowo podczas uzupełnienia płynu w dozowniku osoba wykonująca procedurę czyści elementy dozownika przytwierdzone na stałe za pomocą środków myjących, a następnie środków dezynfekcyjnych. Celem procedury jest zachowanie w należytym stanie elementów wymiennych wielorazowego użytku dozowników do płynów do higieny i dezynfekcji rąk.
- Data: 13.11.2020
- « pierwsza
- «
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- »
- ostatnia »