Dotychczasowe druki recept pozostają ważne kolejny rok

Marzena Pytlarz

Autor: Marzena Pytlarz

Dodano: 22 maja 2020
Druki recept

18 kwietnia 2020 r. weszła w życie nowelizacja zmieniająca rozporządzenie w sprawie recept, która między innymi przedłuża możliwość stosowania „starych druków recept” o dalsze 12 miesięcy, tj. do 18 kwietnia 2021 r., oraz określa sposób budowy unikalnego numeru identyfikującego receptę w postaci papierowej, wystawianej przez farmaceutów dla siebie i członków swojej rodziny.  Wynika to za faktu, że osoby uprawnione nie wykorzystały jeszcze starych druków recept, przedłużono ich ważność o kolejne 12 miesięcy. Tym samym pacjenci nie będą narażeni na ponowne wizyty u lekarza w celu uzyskania recept zgodnych ze wzorem.

Jeśli nie masz jeszcze dostępu, załóż konto! Co otrzymasz?

  • regularne wydania magazynu zawierające porady prawne i podpowiedzi w kontekście aktualnych problemów z prowadzeniem apteki,
  • gotowe wzory postępowania w najbardziej newralgicznych aspektach refundacji i kontroli,
  • dostęp do strony www.prawowaptece.pl, gdzie znajdziesz elektroniczne wersje papierowych wydań oraz porady i komentarze ekspertów,
  • branżowy e-letter z aktualnościami i poradami,
  • wsparcie ekspertów w bieżących problemach z zakresu prawa - wystarczy napisać maila lub nagrać swoje pytanie na pocztę głosową 24/7 h!
Sprawdź ofertę »
       
               

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Marzena Pytlarz

Autor: Marzena Pytlarz

Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz studiów podyplomowych „Prawa gospodarczego i handlowego" Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczestniczka studiów podyplomowych „Prawa medycznego i bioetyki" organizowanych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kierownik działu prawnego w Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i Opieki TriVita, właściciel PCC Legal.

Nr 16, Luty 2021

Nr 16, Luty 2021
Dostępny w wersji elektronicznej