Apteki - zasady realizacji recepty weterynaryjnej

Marzena Pytlarz

Autor: Marzena Pytlarz

Dodano: 27 sierpnia 2020
ebook_apteki

Produkty lecznicze weterynaryjne, podobnie jak te stosowane u ludzi, mają różne kategorie dostępności. Część z nich wydawana jest jedynie na receptę, inne bez przepisu lekarza. Zasadą jest, że obrót lekami weterynaryjnymi prowadzą jedynie zakłady lecznicze dla zwierząt. Wyjątkiem jest możliwość sprzedawania produktów leczniczych weterynaryjnych wydawanych bez przepisu weterynarza przez przedsiębiorców (np. sklepy weterynaryjne), którzy zgłosili ten fakt wojewódzkiemu lekarzowi weterynarii. Zgłoszenie takie powinno nastąpić nie później niż siedem dni przed rozpoczęciem takiej działalności.   

Jeśli nie masz jeszcze dostępu, załóż konto! Co otrzymasz?

  • regularne wydania magazynu zawierające porady prawne i podpowiedzi w kontekście aktualnych problemów z prowadzeniem apteki,
  • gotowe wzory postępowania w najbardziej newralgicznych aspektach refundacji i kontroli,
  • dostęp do strony www.prawowaptece.pl, gdzie znajdziesz elektroniczne wersje papierowych wydań oraz porady i komentarze ekspertów,
  • branżowy e-letter z aktualnościami i poradami,
  • wsparcie ekspertów w bieżących problemach z zakresu prawa - wystarczy napisać maila lub nagrać swoje pytanie na pocztę głosową 24/7 h!
Sprawdź ofertę »
       
               

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Marzena Pytlarz

Autor: Marzena Pytlarz

Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz studiów podyplomowych „Prawa gospodarczego i handlowego" Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczestniczka studiów podyplomowych „Prawa medycznego i bioetyki" organizowanych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kierownik działu prawnego w Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i Opieki TriVita, właściciel PCC Legal.

Nr 17, Marzec 2021

Nr 17, Marzec 2021
Dostępny w wersji elektronicznej