10 pytań i odpowiedzi na temat realizacji recept
Z ebooka dowiesz się: co zrobić w przypadku nieprecyzyjnego dawkowania leków zawierających substancje psychotropowe, co to jest lista antywywozowa leków i jakie produkty obejmuje, jak powinno być określone dawkowanie do leku z substancją odurzającą, jak zrealizować receptę roczną, gdy kalkulator P1 dokonuje błędnych wyliczeń, czy na leku recepturowym wymagane jest dawkowanie, czy kombatantom przysługują bezpłatne leki, na co stosuje się fentanyl, na czym polegają przesunięcia magazynowe, kiedy można wydać pozostałą na recepcie ilość leku, antykoncepcja awaryjna.
- Data: 21.11.2024
Interakcje lekowe-o czym musi pamiętać farmaceuta?
Sprawdź co powinien wiedzieć farmaceuta odnośnie interakcji lekowych. Z ebooka dowiesz się: jakie interakcje zachodzą pomiędzy lekami i żywnością, na czym polegają interakcje między lekami przeciwbólowymi, interakcje leków z alkoholem, interakcje leków kardiologicznych, leki przeciwcukrzycowe oraz działania niepożądane leków przeciwcukrzycowych.
- Data: 05.08.2024
Przegląd lekowy-przypadki apteczne
Sprawdź jak krok po kroku wykonać przegląd lekowy. Zapoznaj się także z prezentacją przypadków pacjentów z przeglądu lekowego: oksymetazolina, aspiryna, doksycyklina, doksycyklina i kleszcze, aspiryna i ibuprofen, pokrzywka po zjedzeniu truskawek, doksylamina w ciąży, siłownia i meloksykam, obrzęk po blokerach wapniowych, ketoprofen i fotouczulenie, antykoncepcja hormonalna i suchy kaszel.
- Data: 23.04.2024
Prezentacja przypadku pacjenta z przeglądu lekowego-ketoprofen i fotouczulenie
Do apteki zawitał pacjent z raną po oparzeniu po zbyt długim przebywaniu na słońcu oraz z bólem karku i pleców. Jaką w tym przypadku poradę farmaceutyczną powinien zastosować aptekarz? W przedstawionym e-booku przedstawiamy opis przypadku jednego z pacjentów oraz proponowane postępowanie farmaceuty w ramach przeglądu lekowego. Poznaj prawidłowe działanie i zastosuj w praktyce wskazówki w relacji pacjent – farmaceuta – lekarz.
- Data: 21.11.2023
Przegląd lekowy – rekomendacje farmaceuty dotyczące działania aspiryny
Czy zwykła aspiryna kupowana w aptece bez recepty jest faktycznie lekiem „na gęstą krew”? Czy można ją stosować w profilaktyce przeciwudarowej? Z takimi pytaniami zgłosiła się pacjentka do farmaceuty. Sprawdźmy, jaką otrzymała odpowiedź.
- Data: 14.09.2023
Jak unikać błędów w realizacji recept
Z e-booka dowiesz się: czy podmiot leczniczy może zamówić lek recepturowy, czy można podzielić opakowanie produktu leczniczego, jak zrealizować e-receptę transgraniczną, jakie są reguły odpłatności ryczałtowej za leki, jakie są zasady dawkowania leków na recepcie, czy gabinet weterynaryjny może zakupić leki z apteki na fakturę.
- Data: 14.04.2023
Przeglądy lekowe – nowa usługa opieki farmaceutycznej
Z e-booka dowiesz się: jakie trzeba mieć uprawnienia, aby sprawować opiekę farmaceutyczną, jakie są etapy pilotażu przeglądów lekowych, w jaki sposób należy wykonywać przeglądy lekowe, jak przeprowadzić przegląd lekowy na przykładzie oksymetazoliny.
- Data: 14.04.2023
Kierownik apteki pyta-ekspert odpowiada
Jak zrealizować receptę bez wskazanego dawkowania? Jak określić cenę dla środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego produktów według nowej stawki VAT? A może chcesz się dowiedzieć, czy możliwe jest przeniesienie zezwolenia na prowadzenie apteki na inną osobę? Poniżej przedstawiamy odpowiedzi ekspertów w tych oraz innych najistotniejszych kwestiach zaczerpniętych z codziennej praktyki farmaceutów.
- Data: 19.04.2022
Jakie badania diagnostyczne wykona farmaceuta?
Ustawa o zawodzie farmaceuty wprowadziła definicję opieki farmaceutycznej i zakres usług, jakie farmaceuci mogą wykonywać w ramach jej sprawowania. Wśród nich wymienia się m.in. wykonywanie badań diagnostycznych. Ich wykaz przy uwzględnieniu potrzeb i bezpieczeństwa pacjentów, a także możliwości lokalowych aptek określa rozporządzenie ministra zdrowia.
- Data: 21.02.2022
- 1
- 2
- 3
- »
- ostatnia »