Ustawiczny rozwój zawodowy technika farmaceutycznego – na co zwrócić uwagę

Marzena Pytlarz-Pietraszko

Autor: Marzena Pytlarz-Pietraszko

Dodano: 28 lipca 2024
2cedb6f88b2d0f786fce8f8f34fb2a779ae08610-xlarge (5)
Pytanie:

Jestem technikiem farmaceutycznym, od przeszło 20 lat pracującym na stanowisku kierownika punktu aptecznego. Obecnie robię kurs z języka angielskiego na poziomie C1, który kończy się egzaminem i certyfikatem. Czy jeśli otrzymałabym taki certyfikat na początku przyszłego roku (np. w lutym), to czy mogłabym go zaliczyć do którejś kategorii ustawicznego rozwoju zawodowego, a jeśli tak, to do której i za ile punktów? Dodam również, że mam ukończone studia wyższe na wydziale ekonomicznym z tytułem magistra i czy to również mogłoby być zaliczone w jakiś sposób do tabeli przyznawanych punktów? Chciałam jednocześnie zaznaczyć, że znam kilku techników farmaceutycznych z ukończonymi studiami z innych dziedzin niż farmacja. Zdobyte dodatkowe wykształcenie okazuje się również pomocne w wykonywaniu naszego zawodu w aptece (w moim przypadku szczególnie w okresie, kiedy byłam właścicielem punktu aptecznego, w którym aktualnie pracuję dalej jako kierownik (punkt apteczny sprzedałam w 2010 roku). Zdobyta wiedza dodatkowa pomaga nie tylko nam, technikom, ale wnosi dodatkowy benefit do pracy z pacjentem i pracy w aptekach w ogóle. Okazuje się więc krzywdzące dla nas techników nieuwzględnienie tego w punktacji (szczególnie na starcie).

Jeśli nie masz jeszcze dostępu, załóż konto! Co otrzymasz?

  • regularne wydania magazynu zawierające porady prawne i podpowiedzi w kontekście aktualnych problemów z prowadzeniem apteki,
  • gotowe wzory postępowania w najbardziej newralgicznych aspektach refundacji i kontroli,
  • dostęp do strony www.prawowaptece.pl, gdzie znajdziesz elektroniczne wersje papierowych wydań oraz porady i komentarze ekspertów,
  • branżowy e-letter z aktualnościami i poradami,
  • wsparcie ekspertów w bieżących problemach z zakresu prawa - wystarczy napisać maila lub nagrać swoje pytanie na pocztę głosową 24/7 h!
Sprawdź ofertę »
       
               

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Marzena Pytlarz-Pietraszko

Autor: Marzena Pytlarz-Pietraszko

Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz studiów podyplomowych „Prawa gospodarczego i handlowego" Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczestniczka studiów podyplomowych „Prawa medycznego i bioetyki" organizowanych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kierownik działu prawnego w Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i Opieki TriVita, właściciel PCC Legal.

Numer 60, październik 2024 r.

Numer 60, październik 2024 r.
Dostępny w wersji elektronicznej